Czy warto stosować podkładki chłodzące? Fakty i mity

Podkładki chłodzące – fakty i mity

Często spotykam się z zaleceniem kupienia podkładek chłodzących w celu rozwiązania problemu z przegrzewaniem laptopa herunterladen. Mają one jeden lub więcej wentylatorów. Standardowe wersję mają  za zadanie wpuszczenie większej ilości powietrza pod spód laptopa. Brzmi dobrze, ale czy rzeczywiście działają herunterladen?

Czy jeśli mam podkładkę, to nie muszę robić konserwacji układu chłodzenia w laptopie? Nie. Podkładka chłodząca może służyć jedynie jako chwilowe wspomaganie układu chłodzenia do momentu przeprowadzenia należytej konserwacji runtastic downloaden.

Czy podkładki chłodzące obniżają temperaturę? Tak, ale podkładka może obniżyć temperaturę procesora jedynie o kilka stopni herunterladen. Wynika to z konstrukcji układu chłodzenia, który wyprowadza ciepło na zewnątrz. Wewnętrzny wentylator nie ma problemu z pobraniem powietrza z otoczenia, lecz wskutek zabrudzenia w środku nie radzi sobie z odprowadzeniem ciepłego powietrza na zewnątrz herunterladen. UWAGA: Podkładki najczęściej obniżają temperaturę obudowy zewnętrznej, co prowadzi do mylnego przekonania o ich skuteczności spotify wieviel kann ich downloaden.

Czy podkładki chłodzące ssącę są lepsze? Nie. Jeśli wentylatory ssące skierowane są bezpośrednio na wlot powietrza do laptopa, może to wręcz poważnie podnieść temperaturę procesora facebook videos aus kommentaren herunterladen. Każdy model laptopa ma inaczej skonstruowany układ chłodzenia. Gdzie indziej znajdują się wloty zimnego powietrza, a gdzie indziej wyloty powietrza ciepłego.  Wloty zimnego powietrza znajdują się najczęściej od spodu w lewym lub prawym narożniku laptopa farming simulator 18 free download. Wyloty ciepłego powietrza umiejscowione są najczęściej z boku lub z tyłu laptopa. Gdyby podkładki były zaprojektowane pod konkretne modele laptopów, mogłyby zmniejszyć temperaturę o około 10-15% space engineers kostenlos herunterladen.

Czy lepiej używać podkładki profilaktycznie ? Nie. Wentylatory w podkładkach zaburzają naturalną wentylację laptopa i mogą prowadzić do uszkodzenia wewnętrznego wentylatora w laptopie minecraft 2 downloaden.

Czy dodatkowe porty USB na podkładce chłodzącej są funkcjonalne? Tak, ale w przewarzającej większości porty działają ze standardem USB 1.0, co oznacza niski transfer danych. Nadają się do podłączenia myszki lub innych urządzeń nie wymagających wyższych prędkości transferu. W przypadku urządzeń pamięci masowej (dysk zewnętrzny, czytniki kart, pendrive’y) transfer danych będzie bardzo niski, odpowiedni jedynie dla małych plików (np. dokumentów).
[tabs_posts items=”3″]