Jak dbać o baterię w notebooku? – Poradnik eskeprta

Jak dbać o baterię – radzi serwis laptopów

W internecie można znaleźć wiele faktów i mitów na temat obchodzenia się z baterią herunterladen. Czas oddzielić jedne od drugich z pomocą eksperta.

Czy wyjąć baterię z laptopa, jeśli z niej nie korzystam?

Częstym błędem użytkowników jest odkładanie baterii do szafy Scary teacher.  Zdarza się, że taka bateria po dwóch latach nieużywania nie będzie działać.  Dojdzie do tego wskutek jej całkowitego rozładowania.  Aby bezpiecznie przechowywać nieużywaną baterię, powinniśmy się upewnić, że jej stan naładowania wynosi około 70% musik herunterladen tonie. W takich warunkach bateria powoli traci dostępną energię. Poza tym laptop bez baterii pracuje nieco wolniej, ze względu na architekturę płyty głównej.  Najlepszym rozwiązaniem jest zatem pozostawienie baterii w laptopie i profilaktyczne przeprowadzenie cyklu ładowania i rozładowania raz na dwa tygodnie wie kann man gta san andreas downloaden.

Czy formatować baterię?

W obecnych bateriach stosowane są ogniwa litowo-jonowe (oznaczenie Li-On). Ogniwa te nie posiadają efektu pamięci, który występuje w ogniwach niklowo-kadmowych (oznaczenie Ni-Cd) nintendo 3ds gratis spiele herunterladen. W związku z tym nie jest w nich tak istotny proces formatowania baterii.

Nie rozładowuj baterii do zera!

System operacyjny Windows posiada zabezpieczenia przed całkowitym rozładowaniem baterii powerpoint template kostenlos. To dlatego komputer samoistnie wyłącza się,  gdy stan baterii jest krytyczny. Jeśli komputer wyłączy się podczas pracy, należy najpierw podłączyć go do zasilacza przed ponownym włączeniem video from facebook message. Proces ten zapobiega uszkodzeniu baterii.  Baterii nie należy całkowicie rozładowywać ze względu na ryzyko wyczyszczenia rekordu stanu baterii znajdującego się w wewnętrznym układzie pamięci baterii filme kostenlos downloaden ohne internet. Mówiąc jaśniej: po całkowitym rozładowaniu bateria może zapomnieć jaką ma pojemność i jak ma działać.

Nie pracuj tylko na baterii herunterladen!

Standardowe baterie wytrzymują około 1000 cykli ładowania. Jeśli zatem dziennie średnio dwa razy naładujemy i rozładujemy baterię powinna bez problemu działać przez ponad rok warum kann man modern family bei netflix nichten.
[tabs_posts items=”3″]